Egzotyczna kuchnia, jakiej należy spróbować jeżdżąc po Azji. Jakich potraw nie można pominąć?

Podróżowanie to nie tylko oglądanie zabytków, poznawanie nowych ludzi, kultur czy miejsc. To również smakowanie oraz odkrywanie niecodziennych smaków. W ten sposób można bardziej poznać klimat danego miejsca. Warto jest będąc w nowym miejscu smakować nowych rzeczy. To jedyna w swoim rodzaju okazja aby skosztować innej niż nasza kuchni. W większych miastach znajduje się oczywiście sporo restauracji z kuchnią z różnych krajów jednak to nie to samo. Jakie kierunki są szczególnie atrakcyjne jeżeli chodzi o wyjątkowe smaki?

kuchnia - marina

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Jak mowa o całkowicie nowych, innych dla nas doznaniach smakowych nie sposób nie wspomnieć o kontynencie azjatyckim. To tam spotkamy się z tak dużą ilością przypraw, produktów, warzyw czy owoców, które nie występują w naszej kuchni, iż będzie to dla nas coś niesamowicie wyjątkowego. Jeśli mowa o Azji to kuchnia indyjska jest czymś wobec czego nie sposób przejść obojętnie. Niesamowite zapachy jak również kolory to wizytówka i rzecz trudna do podrobienia.

Odkryj bardziej tę problematykę i zobacz treść na witrynie (http://www.skalnik.pl/odziez/akcesoria/akcesoria-czapki). Są tam analogiczne teksty, więc na pewno znajdziesz dla siebie coś wartościowego!

Apetyczne curry, gorące, robione na świeżo roti z przeróżnymi intensywnymi sosami albo pełna smaku oraz intensywna zupa dahl z soczewicy to jedynie nieliczne potrawy. Najlepiej spróbować ich na ulicy, na targach, lub w restauracjach prowadzonych często przez całe rodziny. Te autentyczne smaki zostaną z nami na długo.

akt - kuchnia

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym niesamowitym doznaniem smakowym będzie tajska kuchnia. Z mnóstwem warzyw, ryżu oraz makaronów, aromatycznych zup z mleczkiem kokosowym.

Opisany zagadnienie przygotowaliśmy z myślą Twoje potrzeby. Czekamy na twoją informację, czy spodobał Ci się wpis. Daj nam znać – przejdź do strony (https://www.cukier-krolewski.pl/przepisy/lava-cake/) !

Nie możemy nie spróbować jedzenia z całej masy stojących na ulicy budek, gdzie Tajowie przygotowują na świeżo potrawy. Właśnie w tym miejscu trzeba koniecznie spróbować chyba najbardziej rozpoznawalnej z potraw, a mianowicie pad thai. Występuje on w różnych wersjach z krewetkami albo z jajkiem. Prócz tego ostre curry oraz zupy z warzywami i owocami morza z pewnością przypadną nam do gustu.

Będąc w egzotycznym miejscu trzeba koniecznie próbować różnych nowych, nieznanych nam dotąd owoców czy warzyw. Mogą nas one bardzo zaskoczyć swoim smakiem. Nawet owoce, jakie są do kupienia w Polsce będą z reguły bardziej słodkie oraz bardziej intensywne w smaku, gdyż dojrzewały na miejscu, w słońcu, na drzewie, a nie były za wcześniej zerwane i dojrzały w transporcie. Przykładem tego rodzaju wyjątkowego owocu jest z pewnością durian, którego smak nie przypomina żadnego ze znanych owoców. Smak oraz zapach jest tak intensywny, że na pewno nie każdemu się spodoba, ale na pewno warto samemu się o tym przekonać.