Z jakiego powodu właściwy wybór pieluszek ma tak duże znaczenie dla dziecka i jego rodziców.

Pierwsze parę lat życia dziecka to dla rodziców konieczność ubierania mu pieluszek. W początkowych miesiącach jest to niezbędne, później im dziecko starsze tym ubiera je rzadziej, i najczęściej podczas dwóch czy trzech lat całkowicie z nich wyrasta. Zresztą wielkiego wyboru miało nie będzie, bowiem typowe pieluchy sprzedawane są tylko do pewnej wagi, i później po prostu nie ma co zakładać.

W praktyce pozostanie jeszcze wybór właściwych pieluszek, na rynku będzie ich parę odmian i wszystkie mają swoich zwolenników i przeciwników. Jeszcze do niedawna najczęściej stosowane były pieluszki wielorazowe z tetry. Po dziś dzień spora ilość mam często je używa, ponieważ posiadają kilka istotnych zalet. Przede wszystkim wykonane są z naturalnego materiału, co według niejednego będzie znacznie zdrowsze od jednorazowych pieluszek. Poza tym ich dużym plusem jest także cena, nawet doliczając wydatki na codzienne pranie będzie to sporo mniej, niż przy innych rodzajach. Jednak posiadają również jedną zasadniczą wadę, czyli używanie ich nie jest zbyt wygodne i potrzebują regularnego prania.

Pieluszki dla dzieci

Autor: David D
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei zwolennicy jednorazowych pieluch przede wszystkim cenią sobie ich wygodę używania. Nie ma potrzeby ich prania, zwyczajnie w którymś momencie trzeba ją ściągnąć i ubrać nową.

Jak sądzisz? Czy dane na opisywany wątek są niezwykłe? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst, a odnajdziesz tam dużo fenomenalnych wiadomości, które przykują Twoją uwagę.

Standardowe jednorazówki mają w swoim wnętrzu specjalny polimer, jaki pochłania wodę jednocześnie zwiększając objętość. Wielu opiekunów myśli, że skoro będzie miała tego typu właściwości, to da się w nieskończoność przeciągać zmianę pieluchy, lecz takie działanie może spowodować różne odparzenia czy wysypki.

Poza tym zaczynają się pojawiać głosy, że pieluchy takie są trochę na bakier z ekologicznym postępowaniem. Faktycznie kończą one w ogromnych ilościach na śmietnikach, a jednak używane w nich materiały nie będą się do końca rozkładać. Wady tej nie posiadają pieluszki ekologiczne, u których warstwa pochłaniająca wodę zrobiona jest tylko z naturalnych składników. Dlatego też każdy rodzic powinien zastanowić się i osobiście stwierdzić, co będzie odpowiednie dla jego dziecka