Można pracować w korporacji albo zarabiać na jej pracownikach. Jak? Dostarczając im jedzenie.

Nie ulega wątpliwości, iż rynek pracy w ciągu ostatnich dwóch dekad uległ ogromnym zmianom. Do Polski weszły międzynarodowe koncerny i zaczęły tu otwierać swoje oddziały. W dużych polskich miastach jak grzyby po deszczu wyrastały wieżowce, w których stanowiska szybko znajdowali absolwenci tamtejszych uczelni.

Catering

Autor: Fort George G. Meade Public Affairs Office
Źródło: http://www.flickr.com

Pojawienie się korporacji i nieznanego wcześniej typu pracownika biurowego przyniosło z sobą rozkwit całkowicie nowych branż w biznesie. Chodzi tu w szczególności o firmy zawodowo zajmujące się cateringiem i dowożące gotowe posiłki do prosto do biur i miejsc pracy. W związku z tym, że w zdecydowanej większości tego rodzaju przedsiębiorstw pracuje się bowiem od 9.00 rano do 17.00 popołudniu, a nadgodziny zdarzają się bardzo często, ciepłe danie przyniesione wprost do biurka jest rzeczywistym zbawieniem.

W większych miastach, takich jak na przykład Kraków, Warszawa lub Wrocław, oferta restauracji dowożących jedzenie i firm cateringowych jest naprawdę ogromna.

Jeśli chcesz odnaleźć kolejne artykuły wiążące się z analizowanym tutaj zagadnieniem, zobacz ofertę na stronie (https://www.fenicja.com/francuska41) publikującym analogiczne dane.

W konkretnych godzinach po korytarzach biurowców chodzą sprzedawcy rozmaitych kanapek, kolorowych sałatek, a nawet świeżo wyciśniętych soków owocowych. Co więcej pracownicy mają opcję telefonicznego zamawiania posiłków z menu, które jak za dotknięciem magicznej różdżki pojawiają się w firmowej kuchni akurat w porze obiadowej. Do wyboru są dania z kuchni niemal każdego regionu świata, dania jarskie i wegańskie, jedzenie z rodzaju fast-food oraz zbilansowane propozycje dla ludzi trzymających dietę. Choć rynek gotowych potraw dostarczanych do pracy może się wydawać pełny, zapotrzebowanie jest tak duże, że każdy, kto ma ciekawy koncept biznesowy i trochę inwencji kulinarnej, może liczyć na sukces. Wystarczy opracować oryginalne menu, wydrukować kilkaset broszur, zadbać o reklamę w sieci oraz zakupić maszyny do pakowania i folie do zgrzewania.

Nie każdy człowiek nadaje się do tego, by siedzieć przedkomputerem pełne osiem godzin i dostosować się do korporacyjnego stylu życia. Ci, którzy tego nie potrafią lub nie chcą stać się częścią struktury ogromnej firmy, mogą wzbogacić się na jej istnieniu w inny sposób. Rewelacyjnym pomysłem na zarabianie pieniędzy jest między innymi wspomniany catering.