Używki i ich zalety oraz wady. Jak poradzić sobie z niechcianymi skutkami, a w jaki wywoływać te których oczekujemy?

Używki już od wielu wieków są znanym elementem fascynującym i elektryzującym sporo osób. Jedni ich nienawidzą i wzdrygają się nawet na ich widok, inni akceptują, jednak nie używają, a część używa i sobie chwali. Oczywiście jest również część, która stosuje, ale się nie przyznaje, ale o politykach i więźniach nie zaczniemy dzisiaj pisać.

nasiona

Dwie najpopularniejsze używki to alkohol, nasiona konopi a także papierosy. Są one na co dzień stosowane i jedynie ograniczenie względem ich sprzedaży to zakaz sprzedaży małoletnim i pod sporym ich działaniem. Czyli praktycznie każdy może je zakupić. Alkohol (odtruwanie alkoholowe) z założenia wpływa na organizm i działa odprężająco i relaksująco. Po długim dniu kufel piwa staje się dla niektórych niczym celebracją. I to jest rzeczywistość, alkohol umożliwia zapomnieć o niektórych rzeczach, jakie chcemy zapomnieć. Jednak w większości przypadków staje się codziennością zamiast alternatywą. Wtedy możemy rozmawiać już o alkoholizmie i uciekaniu z rzeczywistości. Jest to wszak już choroba na tle psychologicznym. Jasnym jest, iż osoby o kiepskiej psychice nie powinny sięgać po żadne używki. Jeśli chodzi o tytoń, to sytuacja jest podobna. Nie sprzedaje się go małoletnim, a zamiennikiem staje się powoli liquid, który stosuje się w tak zwanych e-papierosach. Tytoń silnie uzależnia i ma nieprzyjemny zapach (w większości przypadków), jednak działa niebywale uspokajająco i daje możliwość odreagować bieżące problemy. Zbliża także ludzi, gdyż idąc na przysłowiowego dymka możemy poznać wiele nowych osób, jakie wpadają w dokładnie ten sam nałóg jak my. Następnym środkiem jest marihuana. Nasiona konopi jesteśmy w stanie już nabyć legalnie i nawet je uprawiać, jednak pod warunkiem, iż mamy dokładne zalecenia od lekarza. Oficjalnie nabyć na własny użytek jej się nie da. pewny sklep z nasionami marihuany był tak samo szybko zamknięty, jak otwierany. Tak samo jak sklepiki z dopalaczami, które bywały swego czasu niezmiernie popularne w Polsce. Tu jednak sytuacja wygląda lekko inaczej, bo to z założenia jest niedozwolone. Abstrahując jednak od kwestii, niezależnie czy to będzie pewny sklep z nasionami marihuany czy z innymi środkami – i tak należy wziąć pod uwagę to, że będziemy stale obserwowani podczas naszych transakcji.

Z używkami powinno się postępować ostrożnie. Mogą one dać nam mnóstwo szczęścia, jednak czasami są w stanie bardzo oderwać od świata realnego. Dobrze, aby zawsze była przy nas druga osoba, która może nam w przypadku kłopotów pomóc.