Jak zdrowo i bezpiecznie przechowywać żywność? Zgrzewarki tacek rozwiąże problem

Dawniej przyrządzenie imprezy dla gości trwało przynajmniej dwa dni. Teraz trwa kilka minut. Wystarczy pojechać do okolicznej restauracji i zamówić kilka dań z menu. Ewentualnie zarezerwować salę.

fotos - kawa

Autor: Olgierd Rudak
Źródło: http://www.flickr.com
kawa - ogląd

Autor: Olgierd Rudak
Źródło: http://www.flickr.com

Imieniny, chrzciny, komunie albo 18. urodziny – to najczęstsze imprezy, dla których wynajmujemy lokal. To takie nowoczesne i komfortowe. Nieliczni stawiają na parodniowe zakupy,marynowanie, gotowania czy pieczenie, tracąc tak niewielki, najczęściej weekendowy czas na kuchnię. Wiele osób zrobi dosłownie wszystko, byle by nie tracić jakże coraz kosztowniejszego czasu, którego na wypoczynek z roku na rok mamy coraz mniej. Bardziej tradycyjni rezygnują z lokalu na rzecz cateringu. Ktoś, kto ma swój własny ogród i sprzyja mu przyjazna pogoda, może bez problemu zaplanować przyjęcie na dworze. I wszyscy goście na pewno będą zadowoleni!

Z każdym rokiem coraz więcej osób korzysta z usług cateringu również na święta. Patrząc na fakt, że rodziny nie są już tak duże, jak 20-30 lat temu, koszt zamówienia gotowych potraw w sklepie czy restauracji często jest równy lub nawet niższy niż koszt samodzielnego zakupu i zrobienia wszystkiego w domu. Także ludzie będące na diecie coraz częściej korzystają z usług wyspecjalizowanych w żywności dietetycznej firm cateringowych, za pośrednictwem których mogą mniej czasu spędzić w kuchni, a więcej temu, czego najbardziej chcą – treningom, zachowując przy tym zbilansowane menu na każdy dzień miesiąca. I zostają jeszcze osoby samotne, które ze względu na nieopłacalność gotowania posiłków dla jednej osoby zwyczajnie rezygnują z samodzielnego gotowania i coraz chętniej wybierają rozwiązania z zewnątrz.

Jakie ma catering opakowania, to już zależne jest od samej firmy. Zwykle większość pakowana jest w tacki do zgrzewarek. zgrzewarki tacek to specjalne urządzenia, dzięki którym można zapakować wszystkie płynne posiłki, jak na przykład: zupy, sosy, sałatki i inne tego typu dania. Na rynku istnieją różnego typu warianty zgrzewarki tacek – występując ezarówno w wersji ręcznej jak i półautomatycznej.

Catering coraz częściej gości na naszych stołach – w domu, w pracy, na przyjęciu u znajomych. Stał się niezastąpioną formą obsługi gastronomicznej wielu imprez firmowych, bankietów, szkoleń. Coraz częściej korzystają z niego także różne ośrodki dla dzieci, w tym także żłobki czy przedszkola, które nie posiadają dostępu do kuchni. Stąd też catering jest główną formą podawania dzieciom posiłków. Współczesne firmy cateringowe są na tyle wyspecjalizowane, że mogą przygotować zdrowy i niedrogi posiłek dla każdego, a catering opakowania są na tyle różnorodne, że możemy w nich umieścić każdy typ żywności – na mniejszy i większy głód.