Gdzie wypoczywać blisko miasta?

Żeby odpocząć w długi weekend nie należy wyjeżdżać w góry, na Mazury albo nad morze. Pod Warszawą jest sporo miejsc, w których możesz odpocząć. Coś dla siebie znajdą tak absztyfikanci aktywnego wypoczynku, jak i ci, którzy wolą błogie leniuchowanie pod gołym niebem. Naokoło Warszawy, w odległości mniej więcej 50 kilometrów, jest mnóstwo interesujących miejsc do zobaczenia.

urlop - krajobraz

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Twierdza Modlin. To niespotykany zabytek fortyfikacyjny. Mieści się blisko 35 kilometrów od stolicy. Zwiedzać możesz indywidualnie lub z przewodnikiem. Ujrzymy tam Cytadelę z przedmościami, zewnętrzny oraz wewnętrzny pierścień (w sumie osiemnaście bastionów), składy prochowni, pakamery, zabudowania koszarowe a także szczątki umocnień polowych i polskich z 1939 roku. Często możemy tam napotkać zespoły filmowe (tutaj kręcono m.in sceny z filmów C. K.

Kliknij na serwis internetowy (https://www.metfix.com.pl/), a zgłębisz informacje na opisywany temat jeszcze bardziej – niewątpliwie będą interesujące oraz całkowicie Cię wciągną.

Dezerterzy, Kiler, 1920 Bitwa Warszawska). Jest również zaplecze gastronomiczne – spokojnie można wyruszyć tam na cały dzień.

Pułtusk. Dawniej – jednoznacznik prowincji. To stąd awansował do Warszawy najsłynniejszy polski dozorca, Stanisław Anioł z serialu Alternatywy 4. Jednak w Pułtusku jest co zwiedzać – miejscowość słynie z najdłuższego w Europie jarmarku. Odnajdziemy tam także gotycką Bazylikę kolegiacką, zamek biskupi usytuowany na brzegu Narwi z XIV-XVI wieku (aktualnie Dom Polonii). Przebywał w tej okolicy między innymi król szwedzki Karol XII. Jest tutaj również mnóstwo zabytkowych kościółków jak też terenów na Narwią, jakie można zwiedzać. Tu również wciąż odbywają się bazary a także spektakle historyczne. Do miasteczka możemy właściwie dojechać w jedną godzinę. weekend pod warszawą nie musi być nudny.

Puszcza Kampinoska. Zielone płuca metropolii. Ulubiony obszar wypraw. Jest jedynym, wśród innych europejskich rezerwatów o takiej skali, graniczącym z tak ogromną aglomeracją miejską. Ze względu na niepowtarzalność, ruch turystyczny podlega w puszczy jednakże określonym ograniczeniom. Wytyczono jednakże mniej więcej 350 km tras dla turystyki pieszej a także ponad 200 km tras rowerowych dla rowerzystów. Skąd rozpocząć? Proponujemy miejscowość Granica, w jakiej mieści się cudowny Park Etnograficzny oraz duży obszar łąk i turzycowisk zwany Olszowieckim Błotem(zobacz więcej).